Jak szybko schudnąć - sprawdzone sposoby

Jak szybko schudnąć - sprawdzone sposoby

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Tabletki wspomagające odchudzanie - jak działają?

Tabletki wspomagające odchudzanie cieszą się ogromną popularnością. Stanowią bowiem szansę na szybsze i skutecznie pozbycie się zbędnych kilogramów. Pozwalają wyeliminować wszystkie te przeszkody, które do tej pory stawały na drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki. Zanim jednak sięgniemy po konkretny specyfik, warto wiedzieć, na czym właściwie polega działanie tabletek wspomagających odchudzanie.

Spalacze tłuszczu, które zredukują tkankę tłuszczową

Wśród popularnych tabletek na odchudzanie znajdują się tzw. fat-burnery, czyli spalacze tłuszczu. Są to specyfiki, których celem jest znacznie szybsza redukcja tkanki tłuszczowej. Jest to możliwe dzięki odpowiednim substancjom aktywnym. Ich zadanie polega przede wszystkim na ułatwieniu transportu długołańcuchowych cząsteczek trójglicerydów do mitochondriów. Tam z kolei zostają wykorzystane do produkcji energii. Najbardziej popularną substancją przyczyniającą się do przyspieszenia spalania tłuszczu jest L-karnityna. Bardzo często spotyka się również kofeinę, jagody Acai czy nawet chili lub paprykę Cayenne.

Supresanty apetytu - by stłumić głód

Tabletki wspomagające odchudzanie to również tzw. supresanty apetytu. Są to specyfiki, których celem jest stłumienie uczucia głodu. Proces ten w zasadzie odbywa się w dwojaki sposób. Warto mieć świadomość, że niektóre substancje zawarte w supresantach apetytu przyczyniają się do oddziaływania na podwzgórze - ośrodek apetytu w mózgu. Gdy mózg otrzymuje sygnał, że żołądek jest już napełniony, dochodzi do zamiany mechanizmu głodu w mechanizm sytości. Efekt tego jest taki, że jemy znacznie mniej i nie czujemy się głodni. W ten sposób możliwe jest szybsze pozbycie się zbędnych kilogramów na skutek deficytu energetycznego. Supresanty apetytu mogą również działać bardziej bezpośrednio. Chodzi o to, że niektóre specyfiki zawierają specjalne składniki, działające na takiej samej zasadzie jak błonnik pokarmowy. Pod wpływem wody dochodzi do zwiększania się ich objętości, efektem czego jest znaczne wypełnienie objętości żołądka. To zaś powoduje, że możemy zjeść znacznie mniej, a i tak nie będziemy odczuwać głodu.

Czy działanie tabletek wspomagających odchudzanie jest bezpieczne?

Jest to pytanie, które zadaje sobie większość osób. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, na jakie tabletki wspomagające odchudzanie się decydujemy. Warto bowiem mieć świadomość, że na rynek trafiają naprawdę różne specyfiki, niektóre także z „czarnego rynku”. Nie można więc generalizować, mówiąc że wszystkie są szkodliwe lub że wszystkie są bezpieczne. By mieć pewność, że wybrane tabletki na odchudzanie nie mają żadnego działania niepożądanego, koniecznością jest ich zakup w sprawdzonych sklepach, szczególnie jeśli są to sklepy internetowe. Warto dokonywać transakcji tam, gdzie pojawiają się pozytywne opinie. Dobrze jest też zawierać transakcje u oficjalnych dystrybutorów, ponieważ nierzadko na portalach aukcyjnych można spotkać się z podróbkami. Jeżeli wykażemy się dużą ostrożnością, a jednocześnie będziemy dokładnie sprawdzać skład specyfików, wówczas środki wspomagające odchudzanie na pewno nie zaszkodzą. Pamiętaj, by wystrzegać się takich tabletek, które zawierają między innymi: żywiczan fenterminy, efedrynę, orlistat, sibutraminę. Są to substancje niedozwolone, których zażywanie może doprowadzić do poważnych skutków niepożądanych, negatywnie wpływających na zdrowie.

Czy tabletki wspomagające odchudzanie działają?

To kolejne ważne pytanie, które zadaje sobie wielu osób widzących w tego typu środkach ostatnią nadzieję. Warto mieć świadomość, że tego rodzaju preparaty to przede wszystkim środki wspomagające. Dlatego też, zażywając takie preparaty nie można liczyć na to, że proces odchudzania będzie przebiegał samoistnie. Niemniej jednak większość tabletek wspomagających odchudzanie, zarówno z grupy supresantów apetytu, jak i fat-burnerów przynosi oczekiwane rezultaty. Warto jednak mieć świadomość, że by ich zażywanie połączyć ze zdrową dietą oraz minimum aktywności fizycznej. Wówczas faktycznie będzie można przekonać się, że tabletki wspomagające odchudzanie naprawdę działają.

Zobacz ranking suplementów diety na odchudzanie