Jak szybko schudnąć - sprawdzone sposoby

Jak szybko schudnąć - sprawdzone sposoby

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Suplementy diety - definicja i zastosowania

Coraz częściej można słyszeć suplementach diety, które zalecane są przez lekarzy lub farmaceutów. Większość z nas utożsamia je z lekami. Mówi się o lekach na odchudzanie, o lekach na oczyszczanie organizmu, o lekach przeczyszczających, itp. Ale czy jest to słuszne sformułowanie? Zastanawiasz się, jak suplementy diety definicja opisuje? Nie wiesz czy tego rodzaju środki są bezpieczne dla organizmu? Chcesz poznać najważniejsze zastosowania suplementów diety? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania.

Suplementy diety to nie leki

Jako suplementy diety definicja określa wszystkie środki, które stanowią uzupełnienie codziennej diety (rozumianej tutaj przede wszystkim jako sposób odżywiania się). Zwykle są to witaminy i minerały, których najczęściej w codziennym jadłospisie brakuje. Występują one najczęściej pod postacią tabletek, kapsułek, proszków lub płynów. Warto jednak mieć świadomość, że obecnie definicja suplementów diety jest nieco bardziej rozszerzona. A mianowicie - mianem tym określa się również wszelkiego rodzaju specyfiki, które dostarczają jeszcze innych substancji (bezpiecznych dla organizmu), a których celem jest poprawa kondycji zdrowotnej ustroju lub wpłynięcie na usprawnienie procesów w nim zachodzących. Warto przy tym pamiętać, że jako suplementy diety definicja nie określa środków farmaceutycznych, które mają właściwości lecznicze.

Jakie zastosowania mają suplementy diety?

Jak już wyżej zostało wspominane, suplementy diety to środki o dość zróżnicowanym działaniu. Najczęściej są to preparaty, których celem jest uzupełnienie niedoborów witaminowych lub niedopuszczenie do pojawienia się braków ważnych dla organizmu składników odżywczych. Warto jednak mieć świadomość, że zaraz po suplementach witaminowych najbardziej popularne są suplementy diety, których celem jest wspomaganie odchudzania.

Jak działają suplementy diety wspomagające kurację odchudzającą?

Tabletki wspomagające odchudzanie mają najczęściej dwojakie działanie. Chodzi przede wszystkim o przyspieszenie procesów spalania tłuszczu oraz o zahamowanie nadmiernego apetytu. Fat-burnery (tzw. spalacze tłuszczu) swoją skuteczność opierają najczęściej na substancjach odpowiadających za ułatwienie transportu dużych cząsteczek tłuszczów do mitochondriów, gdzie ulegają zamianie na energię. By jednak tego rodzaju suplementy diety miały szansę zadziałać, koniecznością jest ich wspomaganie aktywnością fizyczną. Supresanty apetytu mają za zadanie tłumić napady głodu. To przecież one w dużej mierze odpowiedzialne są za problemy z utrzymaniem masy ciała oraz wytrwaniu w kuracji odchudzającej. Środki tego typu bazują na substancjach odpowiadających za oddziaływanie na ośrodek apetytu w mózgu. W efekcie specyficznych reakcji dochodzi wówczas do zamiany mechanizmu głodu w mechanizm sytości. Warto przy tym pamiętać, że cały ten proces jest bezpieczny dla organizmu. Trzeba również zdawać sobie sprawę, że tego rodzaju specyfiki działają najskuteczniej w połączeniu z odpowiednią dietą - rozumianą jako zdrowy sposób odżywiania się.

Jak działają suplementy diety oczyszczające organizm?

Wśród suplementów diety, które mają korzystne działanie na organizm znajdują się preparaty zapewniające detoks. Jest to proces, dzięki któremu można oczyścić organizm z toksycznych substancji, które stanowią zbędne produkty przemiany materii. Działanie tego rodzaju specyfików opiera się przede wszystkim na specjalnie skomponowanej mieszance ziołowej, dzięki której możliwe jest pobudzenie procesów oczyszczających ustrój. Warto mieć świadomość, że część tych suplementów diety odpowiada również za walkę ze wzdęciami czy zaparciami. Jednym słowem - dbają o to, by nasz organizm funkcjonował prawidłowo.

Czy suplementy diety są bezpieczne?

Z założenia suplementy diety muszą być bezpieczne. A to dlatego, że nie wydaje się ich z przepisu lekarza. Co więcej, właściwie dostępne są w każdym sklepie spożywczym czy drogerii. Każdy ma do nich dostęp, więc nie mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Zobacz ranking suplementów diety na odchudzanie