Jak szybko schudnąć - sprawdzone sposoby

Jak szybko schudnąć - sprawdzone sposoby

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Dobre diety odchudzające

Osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów jest wiele. Podstawą odchudzania jest przede wszystkim odpowiednio zbilansowana dieta. Takich kuracji pojawia się wiele. Są wśród nich takie, które cieszą się mniejszym lub większym powodzeniem.

Nie wiesz, jaką formę odżywiania wybrać? Zastanawiasz się, czy wszystkie kuracje to dobre diety odchudzające? Sprawdź, które kuracje są najlepsze i nie wiążą się z żadnymi działaniami niepożądanymi.

Dobre diety odchudzające, czyli jakie?

Tak właściwie definicja dobrych diet odchudzających może być przez każdego w inny sposób interpretowana. Niektórzy uważają, że są to kuracje, które gwarantują uzyskanie szybkich efektów. Dla innych - dobre diety odchudzające to kuracje, zapewniające ubytek masy ciała, ale w sposób bezpieczny i niekończący się np. efektem jo-jo.

Popularne diety odchudzające - czy są dobre?

Wiele jest osób, które decydują się na korzystanie z najbardziej popularnych diet odchudzających. Warto jednak zastanowić się, czy wszystkie z nich są jednakowo bezpieczne.

Okazuje się, że nie do końca. Większość tych najmodniejszych kuracji odchudzających najczęściej wiąże się z ryzykiem pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych. Zwykle jest to efekt jo-jo, który jest wynikiem szybkiego powrotu do dawnych nawyków żywieniowych - zaraz po zakończeniu diety. Tak jest między innymi w przypadku diety kopenhaskiej - dość drastycznej (bo ograniczającej nawet do 500 kcal wartość energetyczną posiłków).

Nie do końca bezpieczna jest też dieta 1000 kcal. Dotyczy to jednak wyłącznie sytuacji, kiedy stosujemy ją dłużej niż 4 tygodnie. To może bowiem doprowadzić do znacznych niedoborów witaminowych.

Za dobre diety odchudzające na pewno nie można uznać diet białkowych. Kuracje odchudzające, opierające się wyłącznie na spożywaniu białek może faktycznie prowadzić do znacznego spadku masy ciała, ale jakim kosztem? Zaburzenie funkcjonowania nerek i wątroby, niedobory witaminowe - to wszystko może być następstwem długotrwałej diety białkowej.

Oczywiście nie można generalizować, ponieważ dobre diety odchudzające to także kilka modnych kuracji. Mowa tutaj przede wszystkim o diecie South Beach (Plaż Południowych). Nie jest to bowiem typowa kuracja odchudzająca, ale przede wszystkim sposób odżywiania, który należy realizować właściwie już do końca życia. Taka dieta nie prowadzi może do szybkiego spadku masy ciała, ale przynajmniej jest bezpieczna. Jeśli jest realizowana zgodnie z założeniami, nie prowadzi do niedoborów witaminowych, skrajnego wycieńczenia organizmu czy efektu jo-jo.

Dobra, bo bezpieczna dieta na odchudzanie to również dieta Strażników Wagi. Co prawda jest ona kuracją niskokaloryczną, jednakże cały proces odbywa się właściwie pod okiem dietetyków. Posiłki są odpowiednio zbilansowane, dopasowane do wzrostu, aktualnej wagi, wieku oraz płci.

Bezpieczna dla organizmu jest także dieta Montignaca, która propaguje sposób odżywiania bazujący na produktach o niskim indeksie glikemicznym. Jest ona dość zróżnicowana, dlatego też nie wiąże się z niedoborami witaminowymi. Nie kończy się także efektem jo-jo, jeśli postępujemy zgodnie z zasadami opracowanymi przez M. Montignaca.

Dobre diety odchudzające - najważniejsze zasady

Oczywiście sami możemy stworzyć swój własny jadłospis, dzięki któremu pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Jak zatem powinny wyglądać tego rodzaju dobre diety odchudzające?

W pierwszej kolejności należy wyeliminować przede wszystkim te produkty spożywcze, które miały największy wpływ na przyrost masy ciała. Chodzi tutaj przede wszystkim o fast-foody, tłuste dania, słodycze. Nie są wskazane również słone przekąski (paluszki, krakersy, chipsy), które stanowią bombę kaloryczną, a nie dostarczają właściwie żadnych wartości odżywczych.

Co zatem powinno znaleźć się w dietetycznym menu? Na pewno wszystko to, co jest zdrowe. Owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste, nabiał (najlepiej chudy), ryby, chude mięso, drób - to najważniejsze pozycje odchudzającego jadłospisu.

Warto także pamiętać o tym, że dobre diety odchudzające to takie, które podzielone są na 4-5 posiłków, zjadanych w ciągu dnia. Istotne jest tutaj, by były one spożywane w mniejszych porcjach i regularnych odstępach czasu. To pozwoli bowiem na przyspieszenie procesu przemiany materii.

Dobrze jest przy tym pamiętać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody. Jest ona nie tylko „źródłem życia”, ale wpływa również korzystnie na wypłukiwanie toksyn z organizmu. Ponadto, wypijana na chwilę przed posiłkiem pozwala na zapełnienie części żołądka.

Warto stosować dobre diety odchudzające przede wszystkim ze względu na własne zdrowie. Trzeba bowiem pamiętać, że walka z nadwagą jest ważna, jednak nie za wszelką cenę. Dlatego też najlepiej dążyć do stopniowej utraty zbędnych kilogramów. To zaś gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo odchudzania, ale przede wszystkim brak efektu jo-jo.

Zobacz ranking suplementów diety na odchudzanie